5 מאגרים להורדת סרטוני וידאו חינם

מחפשים סרטוני וידאו לצורך אילוסטרציה והעשרה של פרויקטים, או לצורך התנסות בעריכה?
ישנם מספר אתרים נהדרים שמהם תוכלו להוריד סרטוני וידאו בחינם ובאיכות גבוהה, בדיוק בשביל המטרות הללו.

שימו לב: למרות שמדובר בסרטונים חינמיים, חשוב לוודא מה רישיון השימוש של כל הסרטון. הדבר חשוב במיוחד אם אתם מתכוונים להשתמש בסרטונים למטרות מסחריות – יש לוודא שהרישיון מתיר זאת. רישיון השימוש יופיע בדרך כלל לצד כפתור ההורדה של הווידאו ואם לא – חפשו את עמוד תנאי השימוש של האתר שממנו אתם מורידים. אל תקלו ראש בעניין, כיוון שהאחריות על שימוש שאינו מפר זכויות יוצרים היא עליכם, וישנו חוק ברור בעניין זה.

בחלק מהאתרים הרישיון מתיר בפירוש שימוש חופשי, למטרות פרטיות ומסחריות, ללא צורך במתן קרדיט ועם חופש יצירתי לשנות ולערוך את הסרטון כרצונכם.

ואחרי ההקדמה, הנה רשימת האתרים להורדת סרטוני וידאו בחינם:

 1. Pixabay – אחד המאגרים הפופולאריים ביותר לתמונות וסרטוני וידאו בחינם, עם יותר ממיליארד משתמשים. המאגר הינו בבעלות Canva, המפעילה אפליקציה מצליחה לעריכה גרפית ללא צורך בידע בתוכנות עריכה.
 2. coverr – אחד האתרים הפופולאריים ביותר לסרטוני וידאו בחינם, עם סרטונים יפהפיים שישדרגו כל פרויקט.
 3. videvo – מאגר איכותי שכולל לא רק סרטוני וידאו, אלא גם אפקטים קוליים וקטעי מוזיקה שתוכלו להוריד חינם ולשלב בפרויקט שלכם. שימו לב – לא כל הסרטונים חינמיים.
 4. mixkit – מאגר נפלא שגם הוא כולל פרט לסרטוני וידאו אלמנטים נוספים וחינמיים, כמו אפקטים קוליים ולמתקדמים – גם טמפלטים לתוכנות עריכה כגון פרימייר ואפטר אפקטס.
 5.  Pexels – מאגר חינמי עשיר בתמונות וסרטונים, שמתעדכן ומתחדש ביצירות חדשות כל הזמן. מומלץ בחום להכניס אותו לרשימת האתרים המועדפים.

  מה מותר ומה אסור בשימוש בסרטונים?

סרטוני וידאו, כמו תמונות, גרפיקות וקטעי מוזיקה, הן יצירות המוגנות בזכויות יוצרים. לפני שמשתמשים בסרטונים לצורך יצירת התוכן שלכם, ובמיוחד כאשר מדובר בתוכן מסחרי (עסקי) חייבים לוודא שהסרטונים הללו מותרים לשימוש מסחרי. בדרך כלל, כאמור לעיל, רישיון השימוש יופיע ליד כל סרטון. אם רוצים להיות בטוחים לחלוטין, יש לגשת לעמוד תנאי השימוש בכל אתר ולקרוא בעיון.

באופן כללי, ההגדרות המקובלות כיום לייחוס זכויות הן של ארגון קריאטיב קומונס (Creative Commons). הנה מספר הגדרות שקבע הארגון:

 • דרישת קרדיט (BY) – חובה לתת קרדיט ליוצר היצירה.
 • איסור יצירה נגזרת (ND) – אסור לשנות או לערוך את היצירה.
 • שימוש לא מסחרי (NC) – אסור להשתמש ביצירה למטרה מסחרית.
 • יצירות ללא זכויות יוצרים (CC0) – ניתן לשימוש פרטי ומסחרי, וניתן לשינוי והפצה ללא קרדיט.

שימו לב, גם כאשר יוצרי הסרטון ויתרו על זכויותיהם או אישרו שימוש בסרטון בתמורה לקרדיט, עדיין יש מספר איסורים חמורים, שגורפים כמעט לכל האתרים:

1. אסור לכם למכור את הסרטונים שהורדתם.
2. אסור להשתמש בסרטונים לפרויקטים שעוברים על החוק, בעלי תכנים מיניים או מעודדים שימוש בנשק ו/או סמים.
3. אסור ליצור מצג כאילו אתם צילמתם את הסרטון.
4. אסור להשתמש בפרויקטים המפרים זכויות של אחרים.

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

הפייסבוק שלנו

מאמרים מעניינים

סרטונים אחרונים

Device Slider

אודותינו

סוכנות דיגיטל יצירתי הוקמה על ידי מעיין כהן-רוזן בשנת 2017, ומספקת לבעלי עסקים מכלול שירותים בתחום הדיגיטל – משלבי מיתוג ראשוניים ועד תחזוקת אתרים וניהול נכסים דיגיטליים. 
אנו מתמחים בבניית אתרים ועמודי נחיתה על פלטפורמת וורדפרס, וביצירת אסטרטגיית תוכן הוליסטית, עם התמחות מיוחדת בווידאו ואנימציה.
בנוסף אנו מספקים שירותים ליצירת קורס דיגיטלי, משלב גיבוש הקונספט ועד הצילום, עריכה והפצת המוצר המוגמר. 
מעיין כהן-רוזן היא עיתונאית טכנולוגיה לשעבר, ולצידה עובדים אנשי מקצוע מתחומים שונים, ובהם מעצבים גרפיים, מתכנתים ומומחי PPC. 

כתיבת תוכן לאתרים ולעסקים